Spotkanie Konferencji Dziekanów Uniwersyteckich Publicznych Wydziałów Prawa
24 czerwca 2026Wczoraj 23 czerwca 2026 r., w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się spotkanie Konferencji Dziekanów Uniwersyteckich Publicznych Wydziałów Prawa z Ministrem Sprawiedliwości Waldemarem Żurkiem, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Marcinem Kulaskiem oraz prof. Marią Mrówczyńską – Podsekretarz Stanu.
W spotkaniu udział wzięła Iwona Kujawa Dyrektor Departamentu Zawodów Prawniczych w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz przedstawiciele Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz eksperci z zakresu edukacji.
Rozmowy dotyczyły standardu kształcenia na studiach prawniczych, kosztochłonności prowadzenia tych studiów oraz dostępu studentów i absolwentów prawa do zatrudnienia na stanowisku asystenta sędziego.
Nasz Wydział reprezentował Dziekan Wydziału, prof. UJK dr hab. Marek Leszczyński.
Dziękujemy Panom Ministrom za spotkanie i rozmowę o sprawach istotnych dla jakości kształcenia prawniczego w Polsce. Liczymy na dalszą współpracę między środowiskiem akademickim, Ministerstwem Sprawiedliwości oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Konferencję tworzy 16 publicznych uniwersyteckich wydziałów prawa:
▪️ Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie,
▪️ Uniwersytetu w Białymstoku,
▪️ Uniwersytetu Gdańskiego,
▪️ Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,
▪️ Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
▪️ Uniwersytetu Łódzkiego,
▪️ Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
▪️ Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
▪️ Uniwersytetu Opolskiego,
▪️ Uniwersytetu Rzeszowskiego,
▪️ Uniwersytetu Szczecińskiego,
▪️ Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
▪️ Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
▪️ Uniwersytetu Warszawskiego,
▪️ Uniwersytetu Wrocławskiego,
▪️ Uniwersytetu Zielonogórskiego.
