Zdjęcie z konferencji Funkcje państwa wobec społeczeństwa i gospodarki w warunkach kryzysu

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Funkcje państwa wobec społeczeństwa i gospodarki w warunkach kryzysu” 17-19 października 2023r.

W kieleckim Grand Hotelu odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod tytułem „Funkcje państwa wobec społeczeństwa i gospodarki w warunkach kryzysu”.

Obrady otworzyli rektor UJK prof. dr hab. Stanisław Głuszek, dziekan Wydziału Prawa i Nauk Społecznych prof. dr hab. Jerzy Jaskiernia oraz prodziekan ds. studenckich dr hab. prof. UJK Agnieszka Żywicka.

– Myślę, że kryzys, który pojawia się w tytule konferencji, można odnieść do wielu dziedzin życia. Międzynarodowa sytuacja społeczno-gospodarcza i geopolityczna w oczywisty sposób wpływa na nasze relacje rodzinne i społeczne; sprawia, że wiele osób myśląc o przyszłości osób odczuwa lęk i niepokój. (…) Życzę państwu dobrej konferencji, owocnych rozmów i konkluzji, które przyniosą korzyści dla całego społeczeństwa – mówił prof. Stanisław Głuszek.

W wydarzeniu, zorganizowanym przez WPiNS wzięło udział ponad 40 znawców prawa karnego, gospodarczego i administracyjnego, reprezentujących 18 uczelni wyższych z całego kraju. Sponsorami konferencji są Bank Gospodarstwa Krajowego i Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice

Źródło: https://www.facebook.com/UniwersytetJanaKochanowskiegowKielcach