Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów pierwszego roku publicznych uczelni akademickich województwa świętokrzyskiego na rok akademicki 2024/25

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, na podstawie uchwały nr 821/24 z dnia 25 września br., ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów pierwszego roku publicznych uczelni akademickich w województwie świętokrzyskim na rok akademicki 2024/25.

Celem programu stypendialnego jest:

1. podniesienie poziomu wykształcenia mieszkańców województwa świętokrzyskiego,
  2. rozwój szkolnictwa wyższego w regionie,
  3. promowanie uczniów zdolnych,
  4. zachęcanie do podejmowania nauki na uczelniach w województwie świętokrzyskim,
  5. zapobieganie migracji młodych ludzi i wspieranie ich kształcenia w celu wzmocnienia świętokrzyskiego rynku pracy,
  6. motywowanie uczniów do uzyskiwania jak najlepszych wyników w nauce oraz podnoszenia aspiracji edukacyjnych,
  7. wsparcie kształcenia na kierunkach ścisłych i przyrodniczych w regionie, szczególnie nauczycieli tych przedmiotów,
  8. wzmocnienie świętokrzyskiego rynku pracy.

Warunki ogólne

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie kompletnego wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami przez studenta/studentkę spełniającego/spełniającą kryteria określone w Regulaminie przyznawania stypendiów dla studentów pierwszego roku publicznych uczelni akademickich w województwie świętokrzyskim w roku akademickim 2024/25.

Termin naboru wniosków

Nabór wniosków rozpoczyna się 1 października 2024 roku i trwa do 18 października 2024 roku.

Miejsce składania wniosków

Wniosek wraz z kompletem dokumentów, o których mowa w Regulaminie, można złożyć osobiście w godz. 7:30–15:30 lub przesłać pocztą w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Stypendia dla studentów studiów akademickich” na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce (Uwaga: liczy się data wpływu do urzędu).

Szczegółowe informacje, Regulamin oraz wzór wniosku można znaleźć na stronie www.swietokrzyskie.pro w zakładce „Stypendia”.

Kontakt

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z pracownikami Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach:

• Katarzyna Łozińska Michaluk, e-mail: katarzyna.lozinska-michaluk@sejmik.kielce.pl, tel. (41) 395-16-20,
  • Agnieszka Klimczewska, e-mail: agnieszka.klimczewska@sejmik.kielce.pl, tel. (41) 395-16-20.

Zachęcamy wszystkich spełniających warunki do składania wniosków i skorzystania z możliwości wsparcia na rozpoczęcie nauki w roku akademickim 2024/25.