Konkurs „Denis de Rougemont” Blue Europe 2024-2025!

Szanowni Studenci Wydziału Prawa i Nauk Społecznych

Zachęcamy do zapoznania się z informacją na temat konkursu ogłoszonego przed organizację Blue Europe https://www.blue-europe.eu/news/our-news/blue-europe-2024-2025-denis-de-rougemont-contest/

W konkursie przewidziano dwie nagrody: 1000 euro za pierwsze miejsce i 500 euro za drugie miejsce.

W konkursie mogą wziąć udział studenci i absolwenci (którzy ukończyli studia w roku akademickim 2023/2024). Zapraszamy do przesyłania oryginalnych artykułów z zakresu: ekonomii i handlu, przemysłu i biznesu, nauk politycznych, zarządzania, stosunków międzynarodowych, socjologii, prawa i praw człowieka, innowacji i technologii, energetyki i zrównoważonego rozwoju, migracji i demografii, polityki publicznej i administracji, rozwoju regionalnego i planowania urbanistycznego, bezpieczeństwa i geopolityki.

Każde zgłoszenie powinno koncentrować się – przynajmniej częściowo – na Europie Środkowej i Wschodniej, zgodnie z misją Blue Europe.
Wszyscy autorzy otrzymają podpisany certyfikat zawierający ocenę ich pracy, a także możliwość opublikowania jej w publikacji Blue Europe.

Zgłoszenia (streszczenia) należy przesłać do 31 stycznia 2025 r., natomiast artykuły do 31 maja 2025 r. Aby wziąć udział w konkursie, należy przedstawić zaświadczenie o statusie studenta lub zaświadczenie o ukończeniu studiów w roku akademickim 2023/2024,  przesłać pełną pracę lub streszczenie dotyczące jednego z wyżej wymienionych tematów.