Logo konkurs struna 2024

Konkurs dla kół naukowych StRuNa 2024

Do 25 października 2024 r. do godz. 23:59:59 można przesyłać zgłoszenia do 14. edycji konkursu StRuNa. Nagrodzone w nim zostaną organizacje zrzeszające studentów lub doktorantów, które zrealizowały najciekawsze przedsięwzięcia naukowe między 1 października 2023 a 30 września 2024 roku (w tym czasie mógł być przeprowadzony cały projekt lub jego zasadnicza część).

Zasięg konkursu i kategorie

Konkurs ma charakter ogólnokrajowy i jest podzielony na 10 kategorii. Każdego roku bierze w nim udział około 200 kół naukowych (niektóre w kilku kategoriach), a z różnego typu nagrodami i wyróżnieniami wraca na uczelnię co najmniej 28 z nich. Można zaprezentować dokonania z dowolnej dyscypliny naukowej.

W siedmiu kategoriach projektowych nagradzane są konkretne, pojedyncze przedsięwzięcia. Są to:

  • Projekt Roku 2024,
  • StRuNa-Tech 2024,
  • StRuNa-Science 2024,
  • StRuNa-Med 2024,
  • StRuNa-Human 2024,
  • StRuNa-Art 2024,
  • Konferencja Roku 2024.

W trzech kategoriach podmiotowych:

  • Koło Naukowe Roku 2024,
  • Debiut Roku 2024,
  • Opiekun Naukowy Roku 2024,

jury bierze pod uwagę całą działalność koła na przestrzeni ostatniego roku.

Zgłoszenia

Droga do zdobycia nagród rozpoczyna się od wypełnienia jednego z trzech formularzy konkursowych dostępnych na stronie https://struna.edu.pl/formularze-zgloszeniowe/. Pierwszy z nich jest przeznaczony do przesyłania zgłoszeń we wszystkich kategoriach projektowych, drugi służy do opisu aktywności wyróżniających się opiekunów naukowych, trzeci jest wspólny dla kategorii Koło Naukowe Roku 2024 oraz Debiut Roku 2024.

Finał rywalizacji

Bez względu na kategorię, konkurs ma charakter dwuetapowy. W kategoriach projektowych drugim etapem są występy finałowe, które odbędą się 23 listopada 2024 r. na scenie w Warszawie, bezpośrednio przed kilkunastoosobowym jury. Każde koło będzie miało do dyspozycji 500 sekund, na scenie może pojawić się maksymalnie trzech jego członków, będą mogli korzystać z rekwizytów lub prezentacji.

Po zakończeniu występów odbędą się narady jury i jeszcze tego samego dnia o godzinie 18:00 odbędzie się gala pod nazwą Dzień Studenckiego Ruchu Naukowego, podczas której wręczane zostaną statuetki, dyplomy, wyróżnienia i nagrody. Patronat honorowy nad tą uroczystością objął Minister Nauki.

Nazwa, organizatorzy, strona

Nazwa konkursu StRuNa pochodzi od pierwszych liter słów: Studencki Ruch Naukowy. Od pierwszej edycji (2011 rok) organizatorem konkursu jest niezależna organizacja pozarządowa Fundacja „Fundusz Pomocy Studentom” przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na https://struna.edu.pl/.

Logo konkurs Struna