Spotkanie partnerów projektu Athena

Zespół badawczy projektu międzynarodowego Athena – Implementing gender quality plans to unlock research potential of RPOs and RFOs in Europe, współfinansowanego z programu Komisji EuropejskiejHoryzont 2020, spotkał się 10-11 lutego w Las Palmas, aby przedyskutować postęp w opracowaniu Planów Równości Płci na poszczególnych uczelniach partnerskich. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania projektu systemu monitoringowego, za który na poziomie konsorcjum odpowiada między innymi zespół UJK.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach pracuje nad dokumentem, który w świetle obwiązujących zapisów prawnych w programie Horyzont Europa jest obligatoryjny dla organów publicznych, instytucji szkolnictwa wyższego chcących uczestniczyć w projektach badawczych.

W ramach projektu przeprowadzono już audyt na uczelni, wywiady, grupy focusowe oraz badanie online wśród pracowników UJK. Na bazie tych działań powstała diagnoza stanu obecnego i wyznaczone zostały cele i działania do wdrożenia.

Więcej o projekcie https://www.athenaequality.eu.

Prezentacja projektu Athena
Spotkanie członków projektu Athena