Porozumienie o współpracy naukowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z Bułgarską Akademią Nauk w Sofii

Informujemy, że Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Bułgarska Akademia Nauk w Sofii zawarły porozumienie ramowe inicjujące współpracę naukową między Instytutem Nauk Prawnych UJK a Instytutem Państwa i Prawa BAN.

Celem porozumienia jest współpraca naukowa pracowników obu jednostek badawczych w obszarze nauk prawnych ze szczególnym uwzględnieniem prawa publicznego, teorii i filozofii prawa. W ramach współpracy planowana jest realizacja wspólnych projektów naukowych, edukacyjnych i społecznych m.in.: publikacje w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych, organizacja sympozjów naukowych ukierunkowanych na wymianę doświadczeń pracowników naukowych obu jednostek.

Zawarcie porozumienia jest rezultatem wizyty naukowej pracowników Instytutu Nauk Prawnych: prof. UJK dr hab. Agnieszki Żywickiej oraz dr Anny Szyszki w Instytucie Państwa i Prawa w Sofii.

Instytut Państwa i Prawa Bułgarskiej Akademii Nauk został założony w 1947 roku. Jest prestiżową jednostką naukową w Bułgarii skupiającą grono wybitnych przedstawicieli nauk prawnych Bułgarii. Obok działalności naukowej i doradczej kształci doktorantów w zakresie prawa. Wydaje czasopismo prawnicze „Pravna missal” i monografie w serii „Trudove na Instituta za pravni nauki”.

bułgarska akademia nauk