Zdjęcie - konferencja 2022 - Wyzwania rozwojowe Polski w Europie

Konferencja 30-31 maja 2022 r. Wyzwania rozwojowe Polski w Europie

Zapraszamy na V ogólnopolską konferencję naukową z cyklu:

Wyzwania rozwojowe Polski w Europie

zatytułowaną

POLSKA A WYZWANIA INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ

Logo - konferencja Wyzwania rozwojowe  Polski w Europie

Data i miejsce obrad:
30-31 maja 2022 roku (poniedziałek–wtorek)
Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
Wydział Prawa i Nauk Społecznych
Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu, sala I/17
ul. Uniwersytecka 15, e-mail: kubickirad@ujk.edu.pl

W pierwszym dniu przewidziane są trzy panele tematyczne:

• Miejsce Polski w Unii Europejskiej
  • Problemy prawno-polityczne w relacjach Polski z Unią europejską
  • Polskie koncepcje perspektyw integracji europejskiej

W drugim dniu proponujemy następujące zagadnienia konferencyjne:

• Unijna polityka klimatyczna
  • Polityka energetyczna Unii Europejskiej
  • Polska i unijna polityka historyczna
  • kierunki modernizacji Unii Europejskiej a polska racja stanu,
  • interesy i wartości w rozwoju integracji europejskiej,
  • status państw członkowskich Unii Europejskiej,
  • bezpieczeństwo Unii Europejskiej i Polski w obliczu nowych wyzwań,
  • polityka gospodarcza Polski i Unii Europejskiej.

UCZESTNIKAMI konferencji będą czołowi przedstawiciele wiodących ośrodków naukowych w Polsce, w tym: prof. dr hab. Jacek Barcik (UŚ), prof. UJK dr hab. Leszek Bielecki (UJK), prof. dr hab. Jacek Czaputowicz (UW), prof. dr hab Jolanta Itrich-Drabarek (UW), prof. KUL dr hab. Wojciech Gizicki (KUL), prof. dr hab. Grzegorz Janusz (UMCS), dr Adam Jarubas (PE), prof. dr hab. Jerzy Jaskiernia (UJK), dr hab. Radosław Kupczyk (UWr), prof. dr hab. Artur Nowak-Far (SGH), dr Jan Olbrycht (PE), prof. dr hab. Grzegorz Piwnicki (UG), dr hab. Monika Trojanowska-Strzęboszewska (UKSW), prof. UWr dr hab. Paweł Turczyński (UWr), prof. dr hab. Tadeusz Wallas (UAM), dr hab. Piotr Wawrzyk (UW), prof. dr hab. Konstanty A. Wojtaszczyk (UW), prof. dr hab. Radosław Zenderowski (UKSW), dr hab. Vadym Zheltovskyy

Formularz zgłoszeniowy na konferencję prosimy przesłać w terminie do 20.05.2022 r. na e-mail: kubickirad@ujk.edu.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy konferencji zastrzegają sobie jednak prawo do selekcji nadesłanych zgłoszeń.

W ramach konferencji oferujemy Państwu:

• wydanie nadesłanych tekstów w języku angielskim w „Roczniku Politologicznym” (ISSN 1731-4526, https://rp.ujk.edu.pl/). Czasopismo znajduje się na ministerialnej liście czasopism punktowanych. Artykuły zostaną opublikowane do końca 2023 r. po uzyskaniu pozytywnych recenzji. Teksty powinny być sporządzone w j. angielskim i przygotowane zgodnie z notą edytorską obowiązującą w w/w czasopiśmie (notę można pobrać na stronie internetowej: https://rp.ujk.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=10). Artykuły należy przesyłać do 26 czerwca 2022 r. na e-mail: kubickirad@ujk.edu.pl.
  • materiały konferencyjne
  • wyżywienie

Noclegi

Koszty noclegu pokrywa każdy uczestnik konferencji w swoim zakresie. Polecany hotel:

• Grand Hotel Kielce, ul. Henryka Sienkiewicza 78, 25-501 Kielce, tel. 41 365-50-00, e-mail:

hotel@grandhotelkielce.pl, https://www.grandhotelkielce.pl/pl/kontakt/

Zapraszamy do udziału w konferencji!

prof. dr hab. Ireneusz Kraś

dr Radosław Kubicki